Više od polovine žena na listi najbogatijih u svetu koje su zaradile, a ne nasledile bogatstvo, su Kineskinje, pri čemu one zauzimaju i prva tri mesta. Najbogatija žena na planeti je tako generalna direktorka kompanije za reciklažu papira "Najn dragons pejper", Džang Jin, čije se lično bogatstvo procenjuje na 5,6 milijardi dolara.Na drugom mestu je čelnica firme "Longform properti", Vu Jađun, sa ličnim bogatstvom od 4,1 milijarde dolara, a na trećem direktorka honkonškog konglomerata "Fuhua internešenel", Čen Lihua, sa bogatstvom od četiri milijarde dolara, navodi se u izveštaju Hurun u kome se ističe da je na listi 20 najbogatijih žena sveta, čak 11 Kineskinja.
Više od polovine žena na listi najbogatijih u svetu koje su zaradile, a ne nasledile bogatstvo, su Kineskinje, pri čemu one zauzimaju i prva tri mesta, pokazali su danas podaci izveštaja Hurun, koji prikuplja informacije o najbogatijim Kinezima.
Najbogatija žena na planeti je tako generalna direktorka kompanije za reciklažu papira "Najn dragons pejper", Džang Jin, čije se lično bogatstvo procenjuje na 5,6 milijardi dolara, objavio je list "Fajnenšel tajms" na svojoj internet strani.
Na drugom mestu je čelnica firme "Longform properti", Vu Jađun, sa ličnim bogatstvom od 4,1 milijarde dolara, a na trećem direktorka honkonškog konglomerata "Fuhua internešenel", Čen Lihua, sa bogatstvom od četiri milijarde dolara, navodi se u izveštaju Hurun u kome se ističe da je na listi 20 najbogatijih žena sveta, čak 11 Kineskinja.
Četvrta na listi najbogatijih žena sveta i ujedno prva najbogatija žena koja nije Kineskinja, je Španjolka Rosalija Mera iz modne kuće "Zara", sa bogatstvom od 3,5 milijardi dolara, a slede je dve žene koje, takođe, potiču iz sveta mode: Doris Fišer iz "Gepa" na osmom i Đulijana Beneton iz "Benetona" na 11. mestu.
Analitičarka Kinesko-evropske međunarodne poslovne škole iz Šangaja, Nandani Linton, objašnjava da su politički i socijalni faktori zaslužni za uspon kineskih žena na listi najbogatijih na svetu.
"Mao Ce Tung je mnogo toga promenio kada je rekao da žene zauzimaju pola neba, pošto se od tada u Kini podrazumeva da sve žene rade", izjavila je Lintonova.
Pored toga, Kineskinje imaju veću podršku društva kada je reč o brizi za decu u odnosu na Amerikanke i Evropljanke, pri čemu na svako jedinče u Kini dolazi dva para baba i deda koji mogu da ga čuvaju, dodala je ona.